چگونه روی «دیوار» آگهی بگذارم؟

پیشنهاد می‌کنیم پیش از ثبت آگهی، حتما شرایط ثبت آگهی در «دیوار» و قوانین ثبت آگهی در «دیوار» را مطالعه نمایید.


با زدن دکمه دایره‌ای بعلاوه در پایین صفحه برنامه «دیوار» در موبایل خود (یا دکمه قرمز ثبت آگهی در نوار بالای سایت «دیوار») می‌توانید ثبت آگهی در «دیوار» را آغاز نمایید.

ثبت آگهی از طریق گوشی‌ با سیستم عامل اندروید

  • مرحله اول، ثبت اطلاعات اصلی:

در این مرحله عکس آگهی، عنوان آگهی و توضیحات آگهی خود را تعیین می‌کنید و با زدن دکمه «بعدی» در پایین صفحه به مرحله بعد می‌روید.

لازم به ذکر است که انتخاب عکس برای آگهی اختیاری است، با این حال با توجه به افزایش بازدید آگهی تا سه برابر، به شما توصیه می‌کنیم حتما از تصویر مناسب استفاده کنید.

برای اضافه کردن عکس به آگهی خود حتما شرایط عکس آگهی را مطالعه فرمایید.

  • مرحله دوم، توضیحات:

به منظور جستجوی راحت آگهی‌ها توسط کاربران، آگهی‌ها به 10 دسته کلی به همراه زیردسته‌هایی تقسیم می‌شوند. برای ثبت آگهی خود در این مرحله ابتدا باید با توجه به موضوع آگهی خود، دسته‌بندی مناسب را انتخاب نمایید.

برای انتخاب دسته‌بندی مناسب آگهی می‌توانید از راهنمای دسته‌بندی استفاده نمایید.

پس از آن با توجه به دسته‌بندی که انتخاب می‌کنید لیستی از اطلاعات لازم برای ثبت آگهی مقابل شما قرار می‌گیرد که بعد از پر کردن آن‌ها می‌توانید با زدن دکمه «بعدی» در پایین صفحه به مرحله بعد می‌روید.

محدوده آگهی برای ثبت آگهی در همه‌ی دسته‌بندی‌ها مشترک و لازم است.

در دسته‌بندی‌هایی که قیمت برای آن‌ها لازم است، در صورتی که بخش قیمت را خالی بگذارید، آگهی با قیمت «توافقی» منتشر می‌شود، اگر عدد صفر را وارد نمایید با قیمت «مجانی» به کاربران نمایش داده می‌شود. البته بر اساس تجربه، آگهی‌های با قیمت مشخص، بازدید بیشتری نسبت به آگهی‌ها توافقی و مجانی دارند و پیشنهاد می‌کنیم همواره برای آگهی خود قیمت مشخص وارد کنید.

  • مرحله سوم، اطلاعات تماس:

در این مرحله باید شماره موبایل خود را وارد نمایید. 

امکانی هم تحت عنوان «چت»، برای هر آگهی وجود دارد که با فعال کردن این قابلیت، مشتری‌های احتمالی می‌توانند از طریق چت «دیوار» با شما در ارتباط باشند. توجه داشته باشید در زمان ثبت آگهی، گزینه فعال بودن چت به صورت پیش‌فرض انتخاب شده است.

 اگر برای اولین بار است که آگهی ثبت می‌کنید و یا از حساب کاربری خود خارج شده‌اید، در پایین صفحه دکمه «ارسال کد تایید به شماره موبایل» را باید بزنید. کد تاییدی برای اطمینان از صحیح بودن شماره موبایل ثبت شده در آگهی برای شما پیامک می‌گردد، با لمس گزینه «تایید شماره موبایل» کد دریافت شده را در بخش مربوطه وارد نمایید تا آگهی شما وارد فرآیند انتشار گردد. در تمامی مراحل از زمان ثبت آگهی، انتشار یا عدم‌انتشار آگهی ایمیل «پستچی دیوار» برای اطلاع‌رسانی از وضعیت آگهی‌تان به ایمیلی که در هنگام ثبت آگهی درج کرده‌اید ارسال می‌گردد.

در هنگام ثبت آگهی از درست بودن ایمیل خود اطمینان حاصل نمایید زیرا از زمان ثبت آگهی، انتشار یا عدم‌انتشار آگهی ایمیل «پستچی دیوار» برای اطلاع‌رسانی از وضعیت آگهی‌تان به ایمیلی که در هنگام ثبت آگهی درج کرده‌اید ارسال می‌گردد.

پس از ثبت‌آگهی، برای آشنایی با چگونگی مشاهده وضعیت آن می‌توانید مقاله «چگونه پیش‌نمایشی از آگهی خود را مشاهده کنم؟» را مطالعه نمایید.

ثبت آگهی از طریق گوشی‌ با سیستم عامل ios (آیفون) یا وب‌سایت

  • قدم اول، انتخاب دسته‌بندی:

به منظور جستجوی راحت آگهی‌ها توسط کاربران، آگهی‌ها به 10 دسته کلی به همراه زیردسته‌هایی تقسیم می‌شوند. برای ثبت آگهی خود باید با توجه به موضوع آگهی، دسته‌بندی مناسب را انتخاب نمایید.

برای انتخاب دسته‌بندی مناسب آگهی می‌توانید از راهنمای دسته‌بندی استفاده نمایید.


  • قدم دوم، اطلاعات آگهی:

 با توجه به دسته‌بندی انتخاب شده لیستی از اطلاعات لازم برای ثبت آگهی مقابل شما قرار می‌گیرد که با پر کردن آن‌ها می‌توانید نسبت به ثبت آگهی خود اقدام نمایید.

 عنوان آگهی، توضیحات آگهی، عکس آگهی، اطلاعات تماس، محدوده آگهی و قیمت برای ثبت آگهی در همه‌ی دسته‌بندی‌ها مورد نیاز هستند.

امکان جدیدی نیز تحت عنوان «چت» بر روی آگهی‌ها ایجاد شده است که می‌توانید برای آگهی خود فعال کنید و کاربران از طریق چت در داخل وب‌سایت و یا اپلیکیشن «دیوار» با شما در ارتباط باشند.

در وبسایت و برنامه اندروید «دیوار»، در صورتی که بخش قیمت را خالی بگذارید، آگهی با قیمت «توافقی» منتشر می‌شود، اگر عدد صفر را وارد نمایید با قیمت «مجانی» به کاربران نمایش داده می‌شود. البته بر اساس تجربه، آگهی‌های با قیمت مشخص، بازدید بیشتری نسبت به آگهی‌ها توافقی و مجانی دارند و پیشنهاد می‌کنیم همواره برای آگهی خود قیمت مشخص وارد کنید.


  • قدم سوم، ثبت تصویر:

 طبق تجربه به دست آمده در «دیوار» آگهی‌هایی که همراه با تصویر منتشر می‌شوند، نسبت به آگهی‌های بدون تصویر، ۳ برابر بازدیدکننده‌ی بیشتری دارند؛ بنابراین به شما پیشنهاد می‌دهیم برای بازدهی بیشتر آگهی خود از عکس استفاده نمایید.

برای اضافه کردن عکس به آگهی خود حتما شرایط تصویر آگهی را مطالعه فرمایید.


  • قدم چهارم، تایید نهایی:

پس از پر کردن تمام اطلاعات دکمه «ثبت» در انتهای فرم را بزنید.

اگر برای اولین بار است که آگهی ثبت می‌کنید و یا از حساب کاربری خود خارج شده‌اید، در این مرحله آگهی شما منتظر وارد کردن کد تایید می‌ماند. کد تاییدی برای اطمینان از صحیح بودن شماره موبایل ثبت شده در آگهی برای شما پیامک می‌گردد. کد دریافت شده را در بخش مربوطه وارد نمایید تا آگهی شما وارد فرآیند انتشار گردد. در تمامی مراحل از زمان ثبت آگهی، انتشار یا عدم‌انتشار آگهی ایمیل «پستچی دیوار» برای اطلاع‌رسانی از وضعیت آگهی‌تان به ایمیلی که در هنگام ثبت آگهی درج کرده‌اید ارسال می‌گردد.


در هنگام ثبت آگهی از درست بودن ایمیل خود اطمینان حاصل نمایید زیرا از زمان ثبت آگهی، انتشار یا عدم‌انتشار آگهی ایمیل «پستچی دیوار» برای اطلاع‌رسانی از وضعیت آگهی‌تان به ایمیلی که در هنگام ثبت آگهی درج کرده‌اید ارسال می‌گردد.

پس از ثبت‌آگهی، برای آشنایی با چگونگی مشاهده وضعیت آن می‌توانید مقاله «چگونه پیش‌نمایشی از آگهی خود را مشاهده کنم؟» را مطالعه نمایید.


آیا این جواب سوال شما بود؟