کد تأیید چیست؟

کد تأیید، کدی ۶ رقمی است که از طریق پیامک برای شماره تماس ثبت شده در آگهی و یا در بخش چت، ارسال می‌شود. این کد به جهت اطمینان از صحیح بودن شماره‌ موبایل ثبت شده می‌باشد و وارد کردن آن برای ثبت آگهی و یا ورود به بخش چت «دیوار» الزامیست.

تأیید شماره برای ثبت آگهی 

اگر برای اولین بار است که آگهی ثبت می‌کنید، پس از طی کردن مراحل ثبت آگهی و تایید نهایی اطلاعات ثبت شده، پیامکی حاوی کد تأیید برای شماره موبایلی که آگهی با آن ثبت شده ارسال می‌شود که باید آن را مطابق تصویر در بخش مربوطه وارد نمایید. 

در نسخه‌های آیفون و ورژن‌های پایین‌تر از ۱۰ اندروید و سایت «دیوار» باید مطابق تصویر زیر و با زدن گزینه «تایید شماره موبایل»، کد دریافت شده را در بخش مربوطه وارد نمایید تا آگهی شما وارد فرآیند انتشار گردد.

 تأیید شماره برای ورود به چت

در اولین ورود به بخش چت و پس از ثبت شماره تماس، پیامکی حاوی کد تأیید برای آن شماره ارسال می‌گردد که با وارد کردن کد در بخش مربوطه، می‌توانید به حساب کاربری چت خود وارد شوید. 

تأیید شماره برای ورود به حساب کاربری

 اگر از حساب کاربری خود خارج شدید، با وارد کردن شماره تماس خود، پیامک کد تأیید را دریافت کرده و در کادر مربوط به آن برنید تا وارد حساب کاربری خود شوید و به آگهی‌های خود دسترسی پیدا کنید.


پیامک کد تأیید را دریافت نمی‌کنم

عدم دریافت پیامک کد تأیید، بعد از ثبت آگهی یا وارد کردن شماره در چت «دیوار»، ممکن است به یکی از دلایل زیر باشد: 

۱.ترابرد بودن شماره موبایل‌تان (به تغییر خدمات سیم‌کارت از یک اپراتور به اپراتور دیگر، بدون تغییر شماره ترابرد کردن سیم‌کارت می‌گویند.)

۲.پایین بودن نسخه‌ی «دیوار» مورد استفاده 

۳.آنتن‌دهی ضعیف تلفن همراه‌تان

۴.ارسال درخواست‌های مکرر در بازه‌ی زمانی کوتاه 

۵. مسدود بودن سرشماره در دستگاه تلفن همراه (پیامک کد تأیید دیوار از شماره‌ی ۲۰۰۰۱۱۰۷۰۰ ارسال می‌شود.) 

۶. محدودیت‌ها یا مشکلات اپراتور مورد استفاده‌ 

توجه داشته باشید که زمان انقضای هر کد، حدود ۱۵ دقیقه می‌باشد، به این معنا که پس از دریافت پیامک کد تأیید، حداکثر ۱۵ دقیقه زمان دارید تا کد را در بخش مشخص وارد کنید. در غیر این صورت با خطا در تأیید شماره مواجه خواهید شد. در صورتی که هیچ کدام از موارد فوق صادق نبود، برای پیگیری دقیق‌تر موضوع، با پشتیبانی «دیوار» تماس بگیرید.

آیا این جواب سوال شما بود؟