مجوزهای برنامه دیوار برای دسترسی به دستگاه شما

طبق قوانین Google Play برنامه‌های سیستم‌عامل اندروید، برای دسترسی به بعضی از امکانات دستگاه کاربر مانند: میکروفون، GPS و حافظه داخلی، باید از کاربر اجازه بگیرند.

تا پیش از نسخه ۶ سیستم‌عامل اندروید (Marshmallow)، کاربر هنگام نصب برنامه‌، مجوزهای لازم را برای دسترسیِ آن برنامه به امکاناتِ دستگاه خود تأیید می‌کرد؛ با این حال، چون کاربران بدونِ آگاهیِ کامل از دسترسی‌ها، این مجوزها را تأیید می‌کردند، Google Play این رویه را تغییر دارد. از نسخه ۶ اندروید به بعد،‌ کاربر هنگام استفاده از برنامه، زمانی که برنامه برای اجرا به دسترسیِ خاصی نیاز دارد، اجازه این دسترسی را تأیید می‌کند.

نسخه اندروید برنامه دیوار برای ارائه بهتر خدمات به شما مجوز دسترسی به بعضی از امکانات دستگاه‌تان را از شما می‌گیرد که در ادامه هر یک از این دسترسی‌ها و علت آن‌ها توضیح داده شده است. لازم به ذکر است تأیید این مجوزها با توجه به نسخه سیستم عامل اندروید شما می‌تواند در زمان نصب یا استفاده شما از برنامه دیوار انجام شود.

مجوز دسترسی به موقعیت دستگاه

برنامه دیوار به سه منظور به دسترسی موقعیت‌ دستگاه شما نیاز دارد:

 • تعیین شهر برای نمایش آگهی‌ها

برنامه دیوار برای تشخیص شهر شما، هنگام ورود به برنامه دیوار یا تغییر تنظیمات شهر، به این مجوز نیاز دارد. با استفاده از این دسترسی، برنامه دیوار شهر فعلی شما را در فهرست شهرهای کشور مشخص می‌کند تا انتخاب آن راحت‌تر باشد. 

ارائه این مجوز به برنامه دیوار اختیاری است و شما می‌توانید به صورت دستی نیز شهر مورد نظر خود را پیدا و انتخاب کنید.


 • تعیین محدوده برای ثبت آگهی‌ها

برنامه دیوار برای تعیین محدوده یا محل بازدید موضوع آگهی شما هنگام ثبت آگهی، به این مجوز نیاز دارد. 

ارائه این مجوز به برنامه دیوار اختیاری است و شما می‌توانید به صورت دستی نیز محدوده یا محل بازدید مورد نظر خود را پیدا و انتخاب کنید.


 • ارسال موقعیت هنگام چت

شما برای ارسال موقعیت دقیق خود از روی نقشه خود در چت (مثلا برای تعیین محل بازدید یا قرار با مخاطب) نیاز به تأیید این مجوز دارید.

ارائه این مجوز به برنامه دیوار اختیاری است و شما می‌توانید اصلا از این امکان استفاده نکنید.

مجوز دسترسی به عکس/رسانه/فایل و فضای ذخیره‌سازی دستگاه

برنامه دیوار به دو منظور به دسترسی به عکس/رسانه/فایل و فضای ذخیره‌سازی دستگاه دستگاه شما نیاز دارد:

 • انتخاب عکس برای آگهی

شما برای انتخاب و بارگذاری عکس‌های آگهیِ خود هنگام ثبت آگهی نیاز به تأیید این مجوز دارید. 

 • ارسال عکس و فایل هنگام چت

شما اگر بخواهید در چت برای مخاطب خود عکس یا فایل خاصی را ارسال کنید، نیاز به تأیید این مجوز دارد.

به‌ جز فایل‌هایی که شما برای آگهی‌تان انتخاب یا در چت ارسال می‌کنید، برنامه دیوار به هیچ فایل دیگری در دستگاه شما دسترسی ندارد.

مجوز دسترسی به میکروفون دستگاه

شما برای ضبط و ارسال پیام صوتی هنگام استفاده از چت دیوار نیاز به تأیید این مجوز دارید. برای بسیاری از کاربران، تایپ پیام طولانی کار دشواری است. به‌همین دلیل، در چت دیوار این امکان فراهم شده است تا شما بتوانید پیام خود را به صورت صوتی ضبط و ارسال کنید. هنگامی که اقدام به ضبط پیام صوتی می‌کنید، برنامه دیوار از شما برای دسترسی به میکروفون دستگاه‌تان اجازه می‌گیرد. پس از پایان ضبط و پیش از انتشار، شما می‌توانید به صدای ضبط‌شده گوش دهید و سپس ارسال آن را تأیید کنید. 

به‌ جز زمانی که خودتان اقدام به ضبطِ صدا در چتِ دیوار می‌کنید، دیوار صدای شما را ضبط نمی‌کند.

مجوز دسترسی به اطلاعات اتصال بی‌سیم دستگاه

برنامه دیوار برای اتصال به اینترنت بی‌سیم (Wi-Fi) به این مجوز نیاز دارد. بنا بر قوانین Google Play، چون برنامه‌ها به‌طور معمول نیاز به دسترسی به اینترنت دارند، مجوز این دسترسی تنها هنگام دانلود برنامه نمایش داده می‌شود و هنگام اتصال به اینترنت بی‌سیم، به صورت مستقیم از کاربر اجازه گرفته نمی‌شود.

سایر مجوزها

این گروه از مجوزها در برنامه‌ها متداول است و همانند سایر برنامه‌ها، در برنامه دیوار نیز برای آن‌ها اجازه‌ مستقیمی از کاربر گرفته نمی‌شود:

 • برنامه دیوار برای تشخیص روش اتصال به اینترنت، ارسال و دریافت اطلاعات از راه اینترنت اجازه دارد نوع شبکه‌ای که کاربر به آن متصل است (شبکه‌ی تلفن همراه یا اینترنت بی‌سیم) را تشخیص دهد و به اینترنت دسترسی داشته باشد.

 • برنامه دیوار برای ثبت آگهی، استفاده از چت و بسیاری دیگر از امکانات دیوار اجازه دارد حساب کاربری ایجاد کند و در صورت نیاز، رمز این حساب را در گوشی شما ذخیره کند.

 • برنامه دیوار برای دریافت و همگام‌سازی اعلان‌ها (نوتیفیکیشن‌ها) اجازه دارد همزمان با راه‌اندازی گوشی شما اجرا شود؛ به این ترتیب که اگر زمانی که گوشی شما خاموش بوده، اعلانی دریافت کرده‌اید، با روشن کردن گوشی خود آن را دریافت خواهید کرد؛ حتی اگر دیوار را اجرا نکنید.

 • برنامه دیوار برای اطلاع اعلان‌ها (نوتیفیکیشن‌ها) اجازه دارد از لرزش دستگاه شما استفاده کند.

 • برنامه دیوار برای دریافت و نمایش اعلان‌های شما هنگامی که صفحه‌ دستگاه خاموش است، اجازه دارد -به‌اصطلاح- دستگاه شما را بیدار نگه دارد (یا از به‌خواب رفتن گوشی شما جلوگیری کند).

 • برنامه دیوار برای دسترسی به سرویس‌های گوگل مانند نقشه برای تعیین محله و محدوده موضوع آگهی از مجوز read Google service configuration استفاده می‌کند.

 • برنامه دیوار برای نمایش اعلان‌های دریافت‌شده در کنار آیکون برنامه اجازه دارد، تعداد نشان (badge) در تعدادی از لانچرهای (launcher) مرسوم را به‌روزرسانی کند؛ به این ترتیب شما با مشاهده آیکون برنامه دیوار در دستگاه خود متوجه وجود اعلان‌های جدید خواهید شد.


برای مطالعه توضیحات بیشتر می‌توانید به این لینک در سایت گوگل مراجعه نمایید.
آیا این جواب سوال شما بود؟